Vít Nermut

Vít Nermut se narodil v Praze. Je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka (housle), muzikologie na FF UK v Praze a Staatliche Hochschule für Musik Trossingen v Německu (Künstlerische Abschlussprüfung, Prof. A Steck).

Kromě klasické hudby se věnujě jazzu, improvizované hudbě a komponovaním divadelní a filmové hudby (spoluautor hudby k filmu Minulost, 1998, režie Ivo Trajkov, autor hudby k představení Jak byla vosa Marcelka ráda, že je! na námět knihy M. Čunderleho, divadelní skupina Náměstíčko, 2018).

Jako houslista spoluúčinkoval se soubory Armonico Tributo Austria, Hofkapelle München, Instrumenta Musica Dresden, Trondheim Barokk, Societas Incognitorum, Musica Figuralis, Ensemble Inégal, Czech Ensemble Baroque, Musica Florea, Melody Makers Ondřeje Havelky či s Originálním Pražským Synkopickým Orchestrem P. Klikara.

Vedle pedagogické činnosti se rovněž zabývá se mapovaním historie smyčcových nástrojů v českých zemích (viz např. studie Historical Bows in the Collections of the Czech Museum of Music, in: Galpin Society Journal, vol. LXXII, March 2019).