Isabella Shaw

Mezzosopranistka Isabella Shaw pochází z Denveru ve státě Colorado (USA). Sólově činkovala v rámci řady festivalů (Haydnovy hudební slavnosti, Sidney Sussex Arts Festival, Americké Jaro či Musica Figurata). Kromě spoluřízení ansámblu Motus Harmonicus účinkuje v souborech Musica Florea či Ensemble Inégal.

V roce 2013 jí bylo uděleno prestižní stipendium „Barbara Thornton Memorial Scholarship“ za účelem dalšího studia stylové interpretace středověké hudby. Vystudovala zpěv na Trinity College of Music v Londýně a literaturu na univerzitě v Cambridge se specializací na středověk a raný novověk. Zpěv studovala též ve třídě Vitomira Marofa v chorvatském Záhřebu. Účastnila se interpretačních tříd s osobnostmi jako Benjamin Bagby, Wolodymyr Smishkewych, Norbert Rodenkirchen, Markéta Cukrová, Mauricio Molina, Claire Piganiol, José Pizarro, Joel Fredericksen, Julie Hassler, Lorenzo Charoy nebo Corina Marti. V současnosti studuje operní zpěv na Sibeliově akademii v Helsinkách.

Kromě jiného píše Isabella též beletrii a poezii. Její báseň “Variations on the Western Wind” byla roku 2011 odměněna literární cenou “Benjamin Zephaniah Poetry Prize”. V roce 2016 publikovala svoji první sbírku poezie “Songs of Remeberance”.

 


Save